Únor 2011

1.9

26. února 2011 v 21:22 | Vlčice |  Zvířata

Československý vlčák

22. února 2011 v 16:34 | Vlčice |  Zvířata

Československý vlčák

Československývlčák vznikl křížením německého ovčáka a karpatského vlka. Toto plemeno vzniklo v roce 1955. Zprvu to byl pouze vědecký experiment, ale později z tohoto experimentu vznikl nápad, jak vyšlechtit plemeno, které by si zachovalo vzhled a zdraví vlka a vlastnosti normálního psa.

Československý vlčák je pes o něco větší než střední velikosti - nad 60 cm v kohoutku (někdy i 75 cm v kohoutku - psi). Vzhledem i pohybem připomíná vlka. Typickým pohybem je nízký prostorný klus. Československý vlčák je vytrvalý klusák, trénovaní jedinci uběhnou vzdálenost 100 km průměrnou rychlostí 11 - 13 km/h.

Československý vlčák je velmi aktivní pes, k cizím nedůvěřivý, hodící se pro výstavy i služební výcvik. U tohoto plemene je výcvik obtížnější, než u německého ovčáka. Po vlcích zbyl "čévéčkům", jak se někdy československému ovčáku říka, smečkový pud. Pes s fenou zpravidla uzavře pevné partnerství na celý život. Opuštěné čévéčko umí dát velmi hlasitě najevo svou samotu a volat svého pána nebo svého nepřítomného psího partnera daleko se nesoucím vytím.

Soubor:TWH-jolly.JPG

Soubor:Czechoslovakian Wolfdog portrait.jpg


Německý ovčák

18. února 2011 v 16:57 | Vlčice |  Zvířata

NĚMECKÝ OVČÁK

Německý ovčák, jak už samo o sobě napovídá, je původem z Německa. Je to jedno z nejrozšířenějších plemen, které se uplatňuje ve službách, např. u policie, vodí slepce, záchranář, ale je možný vidět i na výstavách. Především se uplatňuje k hlídání majetku a u policie.

V době svého vzniku se používal hlavně jako ovčácký pes. Oficiálně uznané plemeno existuje od roku 1899. Později se začal německý ovčák šířit i do okolních zemí.

Je to silný, středně velký pes, s velmi dobře vyvinutou svalovou soustavou. Kostra německého ovčáka je hodně silná a pevná. V obličeji má stále ostražitý, živý a temperamentní vzhled poslušného hlídače. Uši má vždy vztyčené.

Německý ovčák je pes vysoce učenlivý, poslušný, odvážný, nedůvěřivý, věrný, neúplatný, ochotný a neúnavný.

Agresivita německého ovčáka je způsobena špatnou výchovou.

Je to pes vhodný jak na venkov tak i do města díky jeho učenlivosti. Je velmi dobře osrstěný, a proto dobře snáší zimu.

Barvy: vlkošedá, celočerná, černá s béžovými odznaky.

Asan

Avatar od Horse´s soul

9. února 2011 v 15:13 | Vlčice
 Tak to je avatar od Horse´s soul
Moc děkuju, je nádherný